Od maleńkości wykazywałam skłonności do kochania słodkości.  Moje pierwsze wspomnienia to pieczenie rogalików z prababcią, które posypywałam cukrem pudrem gdy płatki śniegu szalałam za oknem a ja miałam całe 4 lata. Wyjadanie surowego kruchego ciasta, ozdabianie pierniczków i podkradanie owoców do ciast były moimi ulubionymi dziecięcymi obowiązkami.

Lat 9., Piekę ciasto bez mąki . Zniechęcam się i zarzucam  pieczenie na kilka lat. Kilka lat później smażę swoje pierwsze naleśniki i na kilka miesięcy zostaną one moim jedynym popisowym daniem.

W wieku kilkunastu lat obawiając się kulinarnej wtopy kupuję gotowe pudełko by upiec muffinki. Nie udają się. Próbuję ponownie- tym razem już nie z pudełek tylko z przepisów znajdowanych w nieużywanych przez moją Mamę książkach. Piekę różności przez kilka w zamian za tłumaczenie mi matematyki i fizyki.

Przed maturą stres najlepiej rozładowywałam piekąc cytrynowe babeczki. Przy wynikach - chlebek bananowy i jagodzianki.

Studia były czasem kuchennych eksperymentów. Piekłam więc ciastka  przed wyjściem na imprezę i jeździłam do znajomych by piec muffiny o 23...

Blogi kulinarne nie są mi obce. Coś trzeba przecież robić oprócz studiowania i pracy. Sama próbowałam sił, poznawałam blogerów jednak studia i praca wygrywały z udokumentowaniem pasji.

Sesja na studiach? Najlepszy czas by…piec.

Pieczenie tortów i ciast uspokaja mnie więc piekę je po powrocie z pracy  i nie umiem się powstrzymać by nie piec kolejnego ciasta na niedziele. Ciastka niezmiernie mnie irytują,ale  wciąż eksperymentuje.Nurtuje mnie jak to jest ze sławnym kopcem kreta, kupuję i staram się zrobić swój własny

Odkrywam że kruche ciasto z pianką i malinami potrafi ściągnąć z łóżka chłopaka nawet o 6 rano. A przez żołądek do serca jest blisko. Szukam sposobu na idealne zrazy.

Chłopak wybaczy zlew pełen garnków w zamian za domowe pieguski,a kruche ciasto ze śliwkami lub rabarbarem jest sposobem na…przyszłą teściową.

Znalezione formy do ciast czy garnki cieszą bardziej niż nowa kiecka. Od chłopa na dzień kobiet chcę patelni - dostaję ją mimo uprzedzania chłopa przez jego najbliższych, że oberwie patelnią gdy mi ją kupi. Kolejnym drażliwym tematem był wałek...

Nawet w pracy kierowniczka wiedziała co robi i pracuje w pokoju pełnym rozmów o...jedzeniu.

Jestem więc skazana na blogowanie o ...jedzeniu! :)

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Anonim? Bez konta? Proszę wybierz opcję Nazwa/Adres URL" i wpisz swoje imię/pseudonim/chociaż inicjały - miło mi gdy wiem kto mnie odwiedza ;)

TOP