niedziela, 2 lipca 2017

Co Ci do głowy strzeliło czyli skąd pomysł by prowadzić blog?

Skąd blog?

Pomysł na mój pierwszy blog powstał gdy pewnego dnia chciałam się sama przed sobą schować w kuchni. Pasjami smażyłam naleśniki, gotowałam buliony i piekłam sterty babeczek.

I cóż z tego,że potrafiłam zrobić kilkuwarstwowy tort skoro bywało,że gotowanie zwykłego rosołu  z koleżankami (trzy osiemnastki w kuchni) skutkowało grą w kamień-papier-nożyce,która dzwoni do domu po przepis... Jednak każda z Nas była mistrzem w sosie pomidorowym i szybkim kurczaku z brokułem. #studia

W znajdowanych przepisach brakowało informacji dla żółtodziobów, kolejności pracy w kuchni, przypomnienia kiedy rozgrzać piekarnik. Nie wspominając o błędach w przepisach, pomijaniu produktów czy próbach zamiany na inne...

Ile ziemniaków to 400gram? Jak odmierzyć gdy nie mam wagi. Co obierać,a czego nie? Na litość boską jak ja mam te kurki oczyścić? Mogę potrząsać patelnią czy nie? Co oznacza doprawić do smaku i jak interpretować "dodać tak na oko". Ile gram to szczypta? Co tak naprawdę kryje się pod idealną konsystencją ciasta na chleb. I jak to jest z tym całym zakwasem? Czy naprawdę wielką filozofią jest zrobić schabowe? Mleko a mleczko kokosowe wtf...

Potem pomysł nieco podupadł,a ja zostawiłam blog.

O blogu przypomniałam sobie gdy ciasto nie chciało się kleić, zapomniałam rozgrzać piekarnik,a z szafki poleciała sól przyozdabiając kryształkami kuchenkę i pół blatu, zahaczając o suszące się naczynia, a ja zamiast sprzątać głowiłam się jakie były proporcje na to moje lubione ciasto.

 Och i jak nakarmić chłopa by się najadł,bo wszystkie moje zupy i inne dania kwitował stwierdzeniem: smaczne, ale tym się nie najem. Podjęłam wyzwanie kuchni polskiej jakiś rok temu. Jak to możliwe skoro umiem upiec świetny tort,a przerastają mnie zwykłe zrazy?! Niedoczekanie (zrazów!)

Pokonałam zrazy i wiele innych dań. Walczyłam o tarty, najlepszą pomidorową i nieprzeciągnięte mięso, nie zapominając by nadrobić luki w wiedzy na temat serników. Problem jednak wracał gdy po kilku miesiącach chciałam wrócić do swojego wypracowanego, wypieszczonego przepisu.

Więc skąd www.ufiolki.pl ?

Z potrzeby spisania przepisów,których składniki, proporcje i dodawane przyprawy ulatują w otchłań niepamięci. I miejsca dla wszystkich przepisów,które dotąd spisywane były wszędzie (między notatkami z prawa karnego, i tymi z morskiego, w kalendarzu, na odwrocie kserówki z języka niemieckiego i liście zakupów) a przez co ginęły w obliczu licznych przeprowadzek. Pora wrócić do blogowania!

Trzeba było zacząć od nowa. Zmieniłam więc nazwę na krótszą uFiolki.
 I odważyłam się podpisać swoim imieniem.


Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Anonim? Bez konta? Proszę wybierz opcję Nazwa/Adres URL" i wpisz swoje imię/pseudonim/chociaż inicjały - miło mi gdy wiem kto mnie odwiedza ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
TOP