piątek, 11 września 2015

Przedsmak roku akademickiego czyli pijane muffiny

Wyprowadzona z równowagi ląduje w kuchni.

I można zażyć odrobinę ciszy pośród czterech ścian kiedy wokół zagłusza się mnie hałasem słów,rozmów,krzyku,serialem, ulubionym programem, meczem.

Siekam,kroję,wlewam,wylewam, odmierzam, wsypuje,dosypuje, dodaje, dolewam,wrzucam,ucieram,mieszam,miksuje. Chwila dla mnie i dla moich myśli.

Odseparowana od życia ląduje w kuchni. Włączam piekarnik.

Przedsmak roku akademickiego czyli pijane muffinySKŁADNIKI:
a) suche
2szklanki mąki
3/4szklanki cukru trzcinowego
1 łyżeczka proszku do pieczenia
b)mokre
1jajko
1 niepełna szklanka maślanki
1/4 szklanki oleju
łycha rumu(można użyć olejku o aromacie rumowym,ale prawdziwy student użyje rumu)
c) inne
wisienki z nalewki
cukier puder
drewniany długi patyczekWYKONANIE(zacnie skomplikowane)+garść porad
Zakręcony Muffin - edycja jesienna
  1. Najpierw nastawić piekarnik na 180stopni.( I upewnić się,że ma się wszystkie składniki/kogoś kto popatatajta* po składniki.) 
  2. Mokre składniki połączyć z mokrymi, suche do suchych. Połączyć je na tyle ostrożnie by nie upaprać całej kuchni(chyba,że dyżur w kuchni ma akurat współlokator-wtedy można upaprać, jednak grozi to małą awanturką. Nie polecam brudzić gdy dzieło pieczone jest w domu rodzinnym!)
  3.  Nie poleca się miksowania. Za to poleca się wyrobienie łychą taką fajną dużą drewnianą. 
  4. Jeżeli w mieszkaniu nie ma zmywarki zaleca się do jednej miski wsypać suche składniki, przemieszać i dodawać mokre bez zabawy w kilka misek(mniej zmywania!)
  5. Do każdej foremki silikonowej/papilotki dodać łyżkę masy. Upewnij się,że w pijanych owockach nie ma pestek(jeśli są wyciągnij je lub poproś kogoś by zrobił to za Ciebie). Do każdej dodaj po około 4wisienki(można więcej jak kto lubi,ale polecam umiar).Uzupełnij papilotki/foremki masą
  6. Wrzucaj do rozgrzanego piekarnika na około 30 minut(w zależności od piekarnika, najlepiej po 20-25 minutach sprawdzić patyczkiem czy muffiny są już dobre)
  7. Posypać cukrem pudrem. I wcinać! Póki ciepłe! Najlepiej smakują z kawą,ale legenda domowa głosi,że z mlekiem smakują równie dobrze.

*patatajtać jak jednorożec, albo mój kot kolokwializm ęternetowy

3 komentarze

Anonim? Bez konta? Proszę wybierz opcję Nazwa/Adres URL" i wpisz swoje imię/pseudonim/chociaż inicjały - miło mi gdy wiem kto mnie odwiedza ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
TOP