niedziela, 24 maja 2015

Naleśniki gryczane

Dzisiaj naleśniki.

Idealne by przeciągnąć poranek o kwadrans bądź dwa zanim zasiądzie się do nauki. Osłodzą gorycz nauki prawa pracy i definicję mobbingu. Pasują do karnistycznych przedmiotów i idealnie kontrastują z zielenią kodeksów z gałęzi cywilnych.

Są niezastąpione by poczuć się burżujsko w bibliotece gdy czytasz o spółkach prawa handlowego,marząc o własnym biznesie, wypasionych śniadaniach,intratnych kontraktach, karierze dyplomaty z ferrero rafaello rocher non stop i truskawkach zapijanych szampanem już w południe...

Zdecydowanie potrafią przesunąć w czasie godzinę M [zaplanowany czas jeszcze wczoraj w optymistycznym nastroju pt. "jutro to zrobię",w którym należy zasiąść do pisania pracy magisterskiej przed pustą stroną w wordzie z uwzględnieniem  5 minutowego gapienia się na migający kursor]

Zawsze jakieś resztki zostaną i jest obiad (haha zapomnij!) raczej wycieczki do kuchni w celu robienia kolejnych kaw bądź herbat i skubanie naleśnika umoczonego w syropie/cukrze w oczekiwaniu na zagotowanie wody.

Ach no i niezbędnym minimum gdy jest niedziela, sklepy z pieczywem zamknięte, a w szafce dogorywa pół kromko-tekturki wasa 3zboża.

Naleśniki gryczane


Składniki:
(na 6sztuk)
1szklanka mleka
1,5 szklanki mąki gryczanej
1jajo
szczypta soli
szczypta cukru
łyżka oleju rzepakowego

Wykonanie:
1. Połącz ze sobą "mokre" składniki mleko,jajko i olej.
2. Dodaj sól,cukier i mąkę.
3. Wymieszaj rózgą lub mikserem.
4. Smaż na mocno rozgrzanej patelni,ale na małym gazie/mocy po kilkadziesiąt sekund na jednej stronie.
5. Podawaj z ulubionymi dodatkami.

Smacznego! Porządnie śniadanie Nam dzisiaj potrzebne. I z uwagi na studenckie zobowiązania i z uwagi na dzisiejsze wybory. Do zobaczenia przy urnach wyborczych!

Jeżeli chcesz przeczytać co o tym wszystkim sądzę - serdecznie zapraszam TUTAJ. KLIK!

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Anonim? Bez konta? Proszę wybierz opcję Nazwa/Adres URL" i wpisz swoje imię/pseudonim/chociaż inicjały - miło mi gdy wiem kto mnie odwiedza ;)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
TOP